Press "Enter" to skip to content

Neįgaliųjų diskriminacija Anykščių Medžių lajų tako komplekse – priemonė kovoje su covid-19

Šis komentaras kilo iš mūsų publikacijų Facebook sekėjos, Gretos Baronaitės pasidalintos nuotraukos kuri panaudota ankstesniame straipsnyje “Institucinė negalia – veikimas savo naudai įsipareigojus veikti kitų labui”. Pasidalinus straipsniu Facebook, Greta Baronaitė pridėjo sekmadienį, spalio 17 d. (vakar) darytą nuotrauką (panaudota straipsnio iliustracijai) kurioje užfiksavo sąlygas susijusias su Medžių lajų tako komplekso veikla covid-19 sąlygomis. Parko administracija nurodo – “Norint pasinaudoti neįgaliųjų keltuvu yra privalomas galimybių pasas” su papildoma sąlyga apie kažkokį vyriausybės patvirtintą dokumentą (neįskaitoma).

Ši nuotrauka sudomino daugelį sekėjų, ja pradėta dalintis plačiai. Apsilankius Anykščių Medžių lajų tako komplekso interneto svetainėje, paaiškėjo dar įdomesni dalykai – komplekso administracija su covid-19 pandemija kovoja išjungdama žmonėms su negalia skirtus keltuvus, nors nuotraukoje nurodo, kad pasinaudoti jais galima tik su galimybių pasu ir pateikia nuorodą į dokumentą seimo archyve.

Neteisėti reikalavimai lankytojams su negalia

Sveiko proto, mąstančiam žmogui turėtų kilti abejonės tokiu sprendimu – kodėl vaikščiojimas ar judėjimas neįgaliojo rateliais ar kitos techninės pagalbos priemonės pagalba (vaikštynė, ramentai, neregio lazdelė) lauke, taku, laikantis atstumų, dėvint apsauginę kaukę (arba ne, nes tokia išlyga numatoma lankytojams su negalia) gali būti tiek pavojingas, kad reikalauti galimybių paso? Tai labiau panašu į administracijos nuostatą diskriminuoti lankytojus su negalia.

Paspaudus administracijos pateikiamą nuorodą į tvarką kuria jie remiasi reikalaudami galimybių paso ir išjungdami keltuvus lankytojams su negalia – sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio 2021 m. birželio 30 d. sprendimą Nr. V-1563, kuriuo nustatoma laisvalaikio ir pramogų vietų paslaugų teikimo tvarka, paaiškėja, jog jis negalioja, nes galiojimas baigėsi š. m. rugpjūčio 16 dieną.

Tokiu būdu Anykščių Medžių lajų tako komplekso administracija diskriminuoja lankytojus su negalia nepagrįstai, remdamasi negaliojančiu teisės aktu, apribodama galimybę naudotis komplekso paslaugomis lankytojams su negalia.

Teiraudamiesi ar covid-19 jau tapo tinkamu pagrindu nesilaikyti įstatymų kreipėmės į komplekso administraciją paaiškinimo. Jei bus pateiktas atsakymas juo pasidalinsime. Taip pat pateikėme skundą Lygių galimybių kontrolierei B. Sabatauskaitei dėl diskriminacijos negalios pagrindu.

Bus daugiau.

Šaltiniai

Gretos Baronaitės foto Facebook
Anykščių Medžių lajų tako komplekso darbo laikas ir lankymosi taisyklės
SAM A. Dulkio 2021 m. birželio 30 d. sprendimas Nr. V-1563

Pasidalink

Būkite pirmas!

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas.

    Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.