Press "Enter" to skip to content

Bilietų žmonėms su neįgalia į OneRepublic koncertą Žalgirio arenoje neliko – visos vietos užimtos per pirmas valandas!

Atnaujintas: 2020-07-19

PAPILDYTA 03-11

Po kreipimosi į Bilietai.lt platformą pirmadienį, sulaukėme atsakymo su paaiškinimu, jog į nuolaidos laukelį ONEREPUBLIC bilietų pardavimo puslapyje reikia įvesti žodį “neįgaliesiems” ir tuomet bus atrakinta galimybė įsigyti bilietus į žmonėms su negalia skirtas vietas 104, 105, 106, 107, 112 ir 113 sektoriuose. Patikrinus galime patvirtinti, jog tai tiesa – nuo šiol žmonės su negalia gali įsigyti bilietus į lapkričio 16 d. ONEREPUBLIC koncertą jiems skirtose vietose.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog tik po kreipimosi buvo suteikta tokia galimybė. Atsakyme Bilietai.lt nepaaiškino kodėl to nebuvo galima padaryti ankščiau – tai Bilietai.lt ar organizatorių klaida? Gerai, jog klaida ištaisyta, tačiau stebina, jog patyrę įmonės daro tokias elementarias klaidas. Ši sąlyga buvo naudojama visuomet, todėl keista, jog nebuvo panaudota šį kartą.

Tačiau toks sprendimas verčia pagalvoti – ar reikalavimas į nuolaidos kodo laukelį įvesti žmogaus negalią pabrėžiančią žymę “neįgaliesiems” yra etiška ir neprieštarauja LR Lygių galimybių įstatymui?

Šia tema būtinai pasidomėsime vėliau.


Atėjo metas pakalbėti apie kitą, ne mažiau aktualią žmonėms su negalią sferą – paslaugų pritaikymą.

Jau tapo įprasta, kad žmonės su negalia dažniausiai skundžiasi nepritaikyta aplinka – laiptai, aukšti slenksčiai, paviršių nelygumai, per statūs nuolydžiai tampa neįveikiama kliūtimi judantiems techninių pagabos priemonių pagalba (ratelių, ramentų, vaikštynių). Apie tai rašoma ir rodoma dažnai. Tačiau ne mažiau svarbi ir galimybė gauti tas pačias paslaugas kaip ir įgalieji. Apie lygiavertes paslaugas plačiai nekalbama, tačiau ši problema aktuali taip pat, ypač tiems žmonėms su negalia, kurie nesėdi užsidarę namie ir gyvena aktyvų, pilnavertį gyvenimą.

Problema

Šis komentaras apie atvirkštinį pavyzdį – kaip pritaikytoje aplinkoje neleidžiama gauti paslaugos. Konkrečiai – Kauno Žalgirio arenoje kurioje yra 6 sektoriai skirti žmonėms su negalia, vyks koncertas į kurį neleidžiama įsigyti bilietų vietose skirtose judantiems neįgaliojo rateliais – 104, 105. 106, 107, 112 ir 113 sektoriuose.

Lapkričio 16 d. Kauno Žalgirio arenoje koncertuos JAV pop-rock grupė ONEREPUBLIC. Renginio organizatorius – Medusa Concert. Bilietai į šį koncertą buvo pradėti platinti vakar, kovo 6 d. Bilietai.lt platformoje. Atsižvelgdamas į grupės populiarumą suskubau įsigyti bilietus tik pradėjus jais prekiauti. Kadangi koncertas rengiamas Žalgirio arenoje net nekilo įtarimų, jog susidursiu su kliūtimis ir negalėsiu įsigyti bilietų.

Kliūtys

Pabandžius nusipirkti bilietus žmonėms su negalia skirtose vietose – 104, 105, 106, 107, 112 ir 113 sektoriuose pastebėjau, jog visos vietos užimtos. Tai yra neleidžiama nupirkti nė vienos vietos! Tik prasidėjus prekybai bilietais vietų skirtų lankytojams judantiems rateliais neliko! Visos UŽIMTOS! Buvo sunku patikėti todėl tą patį pabandžiau ir vakare, deja rezultatas buvo tas pats – VISOS VIETOS LANKYTOJAMS SU NEGALIA UŽIMTOS! Jei tikėti tuo, tuomet sugriūtų legendos apie “biednus klipatas”, nes mažiausia bilieto kaina (stovimas) – 50 eurų. Akivaizdu, kad sėdimos vietos bus brangesnės. Tačiau žmonėms su negalia jų neliko! Kas suspėjo išpirkti visas vietas žmonėms su negalia per pirmas valandas?

Šį klausimą uždaviau el. paštu Bilietai.lt platformos valdytojams. Žinoma tikiuosi operatyvaus atsakymo. Tačiau kol kas teks pakentėti ir palaukti. Kol nėra atsakymo iš bilietų pardavėjų ir/ar organizatoriaus galima daryti prielaidas. Štai kelios jų – tai techninė klaida arba tai organizatoriaus sąmoningas sprendimas, nes likus nedaug laiko iki renginio pradžios šios vietos pabrangs kelis kartus ir jas bus galima parduoti brangiau įgaliems lankytojams.

Apie tai, jog vietos skirtos žmonėms su negalia parduodamas įgaliems pastatant sulankstomas kėdutes, esu girdėjęs ne kartą. Kelių renginių metu teko prašyti Žalgirio arenos darbuotojų pagalbos, nes atvykus į man skirtą vietą joje ant sulankstomų kėdučių sėdėjo lankytojai įsigiję stovinčiu bilietus. Kaip bus šį kartą pamatysime, o kol kas tenka prisiminti organizatoriaus “Medusa Concert” organizuotą Kauno gimtadienį 2019 metais. Tuomet ši koncertinė organizacija pasižymėjo netolerencija ir nepagarba šventės lankytojams su negalia. Apie tai daugiau galite skaityti čia.

Šaltiniai

Bilietai.lt
Medusa Concert
Kauno gimtadienis 2019
OneRepublic

Pasidalink

Būkite pirmas!

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.