Press "Enter" to skip to content

Apie

Audrius Kalvėnas
Projekto autorius – Audrius Kalvėnas

Neigali Lietuva – projekto neigalus.info kurį kūriau kelis metus nuo 2012 metų pratęsimas. Ankstesnis projektas tai asmeninės reakcijos į naują mano gyvenimo etapą – gyvenimą neįgaliojo rateliuose. Be abejonės tai buvo labiau emocinės pastabos ir pastebėjimai.

Šį kartą inspiracijos labiau apgalvotos. Po 10 metų gyvenimo rateliuose jau turiu šiokį tokį supratimą kas vyksta su manimi ir aplink mane. Akivaizdu, kad tai kas vyksta aplinka mane yra nulemta ne tik mano paties. Mano, kaip ir kitų žmonių su negalia gyvenimo kokybę ir kiekybę lemia daug veiksnių – medicina, motyvacija, užimtumas ir kiti svarbūs aspektai. Be abejonės, be asmeninio suinteresuotumo interakcija su aplinka yra sunkiai įmanoma, todėl ir noriu pasidalinti savo patirtimi bei žiniomis su likimo broliais bei sesėmis, ir tais su kuriais mes siekiame interakcijos – įgalia visuomenės dalimi.

Į galią per negalią!

Neįgali Lietuva

Projektas pavadintas – Neįgali Lietuva, nes mano tikslas kalbėti ne tik apie tai kas aktualu žmonėms su negalia bendrai, bet ir tapti informacijos šaltiniu kiekvienam Lietuvos miestui ar miesteliui kuriame gyvena žmonės su negalia. Šis projektas leidžia kalbėti apie problemas bei dalinti aktualijomis kiekviename Lietuvos mieste. Kaip tai įmanoma?

Pagrindinis svetainės adresas NeigaliLietuva.lt yra skirtas įvairioms temoms kurios aktualios mums visiems, o vietinės, žmonių su negalia bendruomenės temos kurios labiau įdomios konkretaus miesto ar miestelio gyventojams gali būti skelbiamos atskiroje šios svetainės dalyje. Pavyzdžiui: kiekvieno miesto interneto svetainės adresą sudarytų miesto pavadinimas + domenas neigalus.lt arba neigali.lt – miestopavadinimas.neigalus/neigali.lt. Kad moteriškos giminės miestų pavadinimai neskambėtų keistai – klaipeda.neigalus.lt, gali būti naudojama adreso neigalus.lt moteriškos giminės versiją – klaipeda.neigali.lt.

Be abejonės vienas tokios apimties projekto negalėsiu įgyvendinti todėl atkakliai ieškau partnerių. Tai gali būti tiek pavieniai asmenys, tiek žmonių su negalia organizacijos kurie būtų suinteresuoti kalbėti visiems jų regiono, miesto ar miestelio gyventojams aktualiomis temomis.

Kodėl Neįgali Lietuva?

Šį projektą vystau savo asmeninėmis lėšomis todėl be abejonės negalėsiu norintiems prisidėti renkant, apibendrinant ir skelbiant informaciją už šį darbą mokėti. Šio projekto neketinu monetizuoti (skelbti reklamą) todėl tikiuosi palaikymo prisidedant kaip ir aš neatlygintinai. Gal būt kiek vėliau, kai (ir jei)”išaugsime pirmas kelnes”, ieškosiu paramos ir palaikymo fonduose kurie remia panašias iniciatyvas. Tačiau kol kas tai liks gerų žmonių, gera valia vykdoma veikla, kurios tikslas – PADĖTI SUPRASTI VIENAS KITĄ TIEMS KURIE YRA PADALINTI Į ĮGALIUS IR NEĮGALIUS.

Esu tikras, kad toks padalinimas yra blogybė. Nepriklausomai nuo to esame įgalūs ar ne, mes visi esame lygūs. Todėl šiuo projektu ir noriu skelbti svarbiausią žinią – INTEGRACIJA – blogai; PAGALBA – gerai. Pakaks integruoti mus, žmones su negalia ten iš kur mūsų niekas ne išintegravo – mes buvome, esame ir būsime čia ir dabar, kartu su visais, kad ir kokius manifestus skelbtumėte. Velniop juos! Geriau padėkime vieni kitiems!

Projekto autorius
Audrius Kalvėnas

Pasidalink

Būkite pirmas!

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.